Kronisk eller langvarig sykdom betyr endringer i det tilvante. Endringene kan være moderate, for andre er de mer dramatiske.
Å få en kronisk hjertesykdom, lungesykdom, Diabetes 2 eller andre lidelser kan være en opplevelse som snur opp ned på tilværelsen og som du trenger tid til å bearbeide. Å leve med kronisk sykdom kan kreve fysisk styrke, psykisk utholdenhet og sosial støtte. Finn noen du kan snakke med, partneren din, en god venn, legen din eller treff likesinnede i LHL.
Dette skriver Landsforeningen for hjerte- og lungesyke (LHL) på sine nettsider om det å leve med sykdom. Kan du gjøre noe FØR du må mobilisere krefter for å leve med sykdom?
Livsstilsendring? Ditt liv, ditt ansvar!
Det å forandre livsstil, begynne å leve sunnere kan i starten snu opp ned på tilværelsen din. Du trenger tid for å innføre nye sunne kost og treningsvaner, støtte til å tørre å ta gode valg for deg selv. Tørre å si nei til alle andre,si nei til sykdom og JA til deg selv. Dette får du hos oss og ved å delta på et Freeliving kurs.
Å bestemme seg for å forebygge mot alvorlig sykdom er ditt ansvar.
Har du fått en sykdom kan du ved å bestemme deg for en livssstilsendring som kan øke livskvaliteten din betraktelig. Man kan leve med sykdom ved å styrke seg selv gjennom næringsrik mat, tilpasset trening og styrke de mentale musklene!
I Freeliving får du hjelp til å øke fysisk styrke, psykisk utholdenhet og få støtte fra andre som har bestemt seg for en sunnere hverdag gjennom å begynne på Freeliving kurs. Våre livsstilsveiledere og kursholdere har høy kompetanse for å kunne hjelpe deg.
Hvis du allerede bekymrer deg for å helsen din er det et faresignal stort nok, som du bør ta på alvor. Vi alle vet godt inni oss om noe er på rett kurs eller ikke, og bekymrer du deg bør du nok ta bedre vare på deg selv!
Lev vel…
Kontakt oss:
[contact-form to=’[email protected]’ subject=’leve med sykdom’][contact-field label=’Navn’ type=’text’ required=’1’/][contact-field label=’Telefon’ type=’text’/][contact-field label=’Epost’ type=’text’/][contact-field label=’Bostedskommune’ type=’text’/][/contact-form]